Můj osobní Bůh...

10. února 2010 v 12:16 | | Lízinka | |  Myslím, tudíž žiju.Můj osobní Bůh? Nezní lakomě? Řekla bych že jo. Ale to je detail :-)
Víte...právě čtu jednu knihu, teda čtu jich víc, ale jedna mě zaujala. Nebudu ji jmenovat, ale mluví se tam hodně o víře. O víře v Boha. Křesťanství. Bůh odpouští, Bůh je spasitel. Spasitel čeho? Duší přece! A když tam nad tím přemýšlím...nejsem věřící, nevěřím, že tam nahoře někdo je a všechno řídí. Ten, kdo rozhoduje o lidském osudu je přece člověk! Jsme to my, kdo rozhodují co se stane zítra. Ale něco vám řeknu. Nejsem věřící, ale mám takového svého malého osobního Boha, kterému můžu říct všechno, co mě trápí. Není to člověk ani zvíře. Je všechno okolo mě. Je všechno co miluji. Někdo ty je třeba můj nejlepší přítel, někdy to je papír ( což se stává hodně často) a někdy to je třeba hvězda, která září na noční obloze. Vždycky si nějakou najdu a povím jí, co mě trápí. Začala jsem toho dělat asi před..dlouhou dobou a pokračuju s tím. Uklidní mě to. A jsem si jistá, že mluvím vždy k jedné hvězdě. Je nejzářivější a já jí vždycky najdu. Ať je kdekoliv. Je to můj OB, který o mě ví všechno a přitom to nikdy nikomu neřekne. A to já potřebuju. Často se cítím sama, opuštěná a nechtěná. A to není dobré. Jsem přece optimista, nebo ne? Ale i na veselé lidi to někdy padne a někteří to nejsou schopní respektovat a tak se uzavřeme do sebe. Někdo maluje, někdo prostě brečí. Já píšu. Píšu co mě zrovna napadne a vždycky to pomůže. Ze všeho se vypíšu a je to lepší. Nikdo mě nemůže tak dobře pochopit jako papír. Papír a tužka jsou mi v nejtěžších chvílích nejbližší. Nikdo mi nemůže pomoct, jedině oni!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peccadillo Peccadillo | Web | 8. března 2010 v 19:30 | Reagovat

Člověk je ten, kdo řídí svůj osud? Určitě :D jasně, vždyť člověk nemůže skoro nic. Mužeš snad udělat aby ti zmodralo oko ( kromě toho že si tam vrazíš čočku ) - myslím přirozeně. Neumíš ! Člověk je ať cheš nebo ne otrokem něčeho. Většinou satana. Bohužel. Ani si to nedokáže přiznat, ale většina lidí je otrokem svých touh a vášní, a říkají že to dělají protože chtějí, ale ve skutečnosti nemají dost síly se toho zbavit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama